Rgs 9, 2017

TERRAZZO

TERRAZZO – MOZAIKINIS BETONAS
Prieš kelis dešimtmečius terrazzo (teraco) buvo viena populiariausių apdailos medžiagų mūsų šalyje. Dėl ilgaamžiškumo ir tvirtumo naudota didelio ploto visuomenei svarbiuose pastatuose: poliklinikose, ligoninėse, sporto bazių, koncertų salių ir teatrų foje, ir t.t. Pastaruoju metu Lietuvoje terrazzo arba mozaikinis betonas nepelnytai pamirštas, tačiau dėka užsienio architektų ši medžiaga visame pasaulyje išgyvena aukso amžių.
Terrazzo –  tai dirbtinis apdailos akmuo, gaminamas iš aukštos kokybės marmuro, granito ar žvirgždo skaldos, surišant šias medžiagas cementu. Terrazzo atsparus gniuždymui, o mažas vandens įgeriamumas didina atsparumą atmosferos veiksniams bei dideliems temperatūrų svyravimams. Būtent dėl šių savybių mozaikinis betonas tinkamas ne tik pastatų vidaus, bet ir lauko apdailai: fasadams, palangėms, laiptų pakopoms, mažosios architektūros elementams. 
Populiariausias  rusvų ir pilkų tonų  akmuo, tačiau dizaineriai vis dažniau renkasi ryškias ir nestandartines spalvas. Interjere terrazzo dažniausiai naudojamas stalviršiams, iš jo gaminami valgomojo stalai ir kavos staliukai, plautuvės ir praustuvai, net gi tokie smulkūs interjero elementai kaip šviestuvai, vazos ar padėklai maistui . Kadangi tai ekologiška medžiaga, savo sudėtyje neturinti dervų, puikiai tinka šildomų grindų sistemoms koridorių, holų, virtuvės ir vonios kambarių zonose.