Gru 14, 2017

2018-ŲJŲ METŲ SPALVA – ULTRAVIOLET

2018-ŲJŲ METŲ SPALVA – ULTRA VIOLET
 Kiekvienais metais spalvų karaliai „Pantone“ skelbia ateinančio sezono madingiausią spalvą. Šiais metais dominavusi žalia (greenery) užleidžia savo poziciją naujai išrinktai 2018-ųjų spalvai – Ultra Violet. Turbūt daugelio šis žingsnis visai nenustebino, anaiptol, tokio sprendimo buvo galima tikėtis, kadangi ryški ir sodri violetinė spalva jau užkariavo ne tik madų podiumus, interjero salonus, bet ir gatves. Vis daugiau rūbų bei daiktų dizainerių savo kolekcijose  naudoja violetinius ir purpurinius atspalvius.
Violetinė spalva jau daugelį metų siejama su valdžia, prabanga, veržlumu bei kūrybiniu mąstymu. Individualiuose interjeruose intensyvūs ir tamsūs atspalviai naudojami gan retai. Dizaineriai ir klientai dažniau renkasi švelnią ir prislopintą levandų spalvą, dekoruoja miegamuosius, poilsio zonas, vonios kambarius. Pasteliniai violetinės spalvos tonai ramina, mažina stresą ir nuovargį. Būtent dėl šios priežasties nerekomenduojama naudoti violetinės spalvos darbo vietų, ofisų ar pasitarimo kambarių dekorui, nes toks interjeras dažnam gali sukelti mieguistumą.
Pristatydami 2018-ųjų metų spalvą „Pantone“ kartu pristatė aštuonias su Ultra Violet derančias spalvų kompozicijas: nuo ryškių ir intriguojančių geltonų, oranžinių ir raudonų tonų iki pastelinių ir raminančių žemės atspalvių – mėlynos, žalsvos, smėlinės.
Labiausiai kontrastuojantis yra violetinės ir intensyvios geltonos spalvos derinys. Ilgainiui toks sprendimas namuose gali varginti akis, tad ryškius baldus ir interjero aksesuarus rinkitės atsakingai ir apgalvotai. Jeigu pasirinkote baklažano spalvos sofą, kaip atsvara šiam tamsiam baldui gali būti dekoratyvinės geltonos pagalvėlės, apklotas ar smulkios interjero detalės.
Tiems, kam violetinės ir geltonos spalvų kompozicija pasirodys per daug jaunatviška ar akį rėžianti – turime kitą pasiūlymą. Pilkos, smėlinės, balintos kavos fone violetiniai ir purpuriniai atspalviai suteiks solidumo. Šviesiame šiltų spalvų fone Ultra Violet tampa dominuojančia, tačiau ne tokia agresyvia ir šalta. Priderinus sidabro ar aukso spalvos interjero aksesuarus namai atrodys kaip niekad puošniai ir prabangiai.
Vis dėlto abejingų šiai spalvai nėra. Noras turėti šiuolaikiškai dekoruotus namus verčia keisti pabodusią erdvę ir kartu keistis patiems. Drąsiai ir ryškiai pasitikite ateinančius 2018-uosius metus, o jeigu turite abejonių ir negalite pasirinkti geriausio sprendimo – kreipkitės į „Lapukas ir pieštukas“ komandą.
Nuotraukų šaltinis: https://www.pinterest.com/lapukasirpiestukas/ultraviolet-2018/
Mūsų kontaktai: info@lapukasirpiestukas.lt , +370 638  31933/ +370 639 51217